Dlaczego warto zapisać dziecko na język angielski?

Język angielski jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym językiem na świecie i pełni rolę międzynarodowego środka komunikacji. Jego znajomość może przynieść wiele korzyści:

  • Nauka języka obcego poprawia możliwości poznawcze dziecka – u młodych ludzi nowe połączenia w mózgu tworzą się szybciej i są mocniejsze. Dzięki temu, poza zdobyciem nowej umiejętności dzieci mogą poprawić swoją koncentrację, skupienie i logiczne myślenie.
  • Nauka z przyjemnością – dla młodszych dzieci nauka języka obcego jest przede wszystkim zabawą. Dzięki piosenkom, historyjkom, grom i innym atrakcyjnym materiałom multimedialnym nauka jest przyjemnością, a nie obowiązkiem.
  • Podróżowanie – w prawie każdym hotelu i restauracji w kierunkach turystycznych można bez problemu porozumieć się w języku angielskim. Nawet poza utartym szlakiem można spotkać wielu otwartych ludzi, którzy chętnie rozmawiają z turystami. Dzięki znajomości języka angielskiego dziecko może cieszyć się podróżami i poznawać kolegów z całego świata.
  • Rozszerzenie horyzontów kulturowych – nauka języka angielskiego umożliwia powszechny dostęp do literatury, filmów, muzyki i innych elementów kultury anglojęzycznej. Obecnie wiele filmów anglojęzycznych w kinach dostępnych jest również z oryginalną ścieżką dźwiękową, a znajomość idiomów i gier słownych pozwala na lepsze zrozumienie pojawiających się w niż żartów.
  • Edukacja – wielu młodych ludzi marzy o nauce za granicą. Płynne posługiwanie się językiem angielskim w perspektywie czasu otworzy dziecku drzwi do wyjazdu na wymianę studencką, studiowania na najlepszych uniwersytetach i poznawania od środka kultury i zwyczajów innych państw.
  • Zawodowa przyszłość – Wielu pracodawców, niezależnie od branży, docenia pracowników, którzy posługują się językiem angielskim. Ten język jest często wymagany lub uważany za dodatkowy atut w wielu zawodach, co może otworzyć przed dzieckiem większe możliwości kariery w przyszłości.

Pamiętaj jednak, że wybór nauki języka angielskiego dla dziecka powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb, zainteresowań i możliwości. Ważne jest również, aby zapewnić dzieciom zachęcające i wspierające środowisko do nauki, bez zbędnego nacisku czy stresu.

Leave A Comment

Tylko w lipcu

przy zapisie na kurs języka angielskiego

miesięczny karnet na zajęcia ruchowe lub artystyczne gratis